Posted on

Buzdyganek naziemny – właściwości i zastosowanie

BioTrendy - Tribulus Terrestris

Buzdyganek naziemny (Tribulus Terrestris) to roślina, która znalazła dużo zastosowań w suplementach i tabletkach intymnych, takich jak tabletki na sprawność seksualną, potencję, czy przedwczesny wytrysk. W jaki sposób buzdyganek wpływa na poprawę naszej kondycji i sprawności seksualnej?

Tribulus Terrestris (Buzdyganek naziemny), zwany również diablim zielskiem bądź diablim cierniem, to roślina o, która jest znana i stosowana od wielu setek lat, a jej właściwości szczególnie doceniono po przeprowadzeniu serii badań na temat jej wpływu na organizm człowieka. Roślina ta od zawsze używana była w szeroko pojętej medycynie naturalnej, a jej działanie zostało szczegółowo zbadane dopiero w latach 70-tych. Buzdyganek naziemny znajdziemy niemal w większości zakątków świata, jednak w naszym regionie jest niezwykle rzadko spotykany.

Jak działa buzdyganek naziemny?

Naukowcy dowiedli, że buzdyganek jest doskonałym czynnikiem normalizującym i usprawniającym funkcje układu rozrodczego. U mężczyzn pozytywnie wpływa na produkcję testosteronu, ale przede wszystkim poprawia zdolność do wywołania i utrzymania pełnej erekcji. Jednym słowem Buzdyganek naziemny wpływa na zwiększenie sprawności seksualnej. Roślina ta wykorzystywana jest w przemyśle jako główny składnik preparatów na potencję, erekcję, poprawę sprawności seksualnej, czy przedwczesny wytrysk, jak na przykład w uznanych produktach: Eromen, Man Tabs, Verinel, czy GoHard!.

Buzdyganek naziemny dodatkowo pobudza spermatogenezę u mężczyzn i owogenezę u kobiet. Zwiększa retencję azotu w naczyniach krwionośnych, oraz zwiększa poziom testosteronu we krwi. Wyciągi z buzdyganka pobudzają uwalnianie gonadotropiny, lutropiny LH i folikulostymuliny FSH. Wspomaganie sprawności seksualnej i mocnej erekcji związane jest z uwalnianiem tlenku azotu do zakończeń nerwowych w pobliżu ciał jamistych prącia.

Buzdyganek naziemny to roślina pomocna przede wszystkim dla mężczyzn, którzy pragną poprawić swoje zdolności seksualną, skarżą się na uciążliwe problemy z erekcją, mają stale obniżone libido, a także są niezadowoleni ze swojej sprawności seksualnej, takiej jak długość stosunku. Zawarte w nim związki nie tylko przywracają prawidłowe funkcjonowanie energii seksualnej, ale również regulują gospodarkę hormonalną i poziom testosteronu. Zwiększają produkcję nasienia i podnoszą libido. Takie zastosowanie buzdyganek znalazł na przykład w produktach: Orgasm Control, czy Climax Control.

Owe zioło jest o tyle dobre, iż jest w pełni bezpieczne dla organizmu, niezależnie od wieku czy wielkości problemów seksualnych. Jako, że to całkowicie naturalny składnik, może być przyjmowany przez każdego, bez żadnych skutków ubocznych. Badania potwierdziły, że jest to pewny i bezpieczny sposób na przywrócenie maksymalnej sprawności seksualnej.

SUPLEMENTY DIETY ZAWIERAJĄCE BUZDYGANEK NAZIEMNY (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).Protected by Copyscape

2 thoughts on “Buzdyganek naziemny – właściwości i zastosowanie

  1. zauważyłem, że często się pojawia tu w suplach na erekcje.. można gdzieś go kupić w czystej postaci?

  2. Buzdyganek znam z dwóch marek tabletek (eromen i orgasm control) i rzeczywiście warto go stosować bo przynosi poprawę sprawności seskualnej. Znacznie wydłuża erekcję i poprawia jej jakość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.