Posted on

Zaburzenia erekcji u mężczyzn

BioTrendy - Couple

Szacunkowo przyjmuje się, że tylko dwóch na dziesięciu mężczyzn nigdy nie miało problemów z erekcją, a przeciętnie jeden na pięć stosunków seksualnych kończy się w niesatysfakcjonujący sposób z powodu niepełnej erekcji lub jej braku. Problem ten pojawia się u mężczyzn w różnym wieku, a jego przyczyn może być bardzo wiele. Jak sobie radzić?

Problem z potencją zawsze stanowi trudny temat i to zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Pierwsze napotkane problemy z pewnością potrafią wprawić w zakłopotanie i stać się powodem do odczuwania rozczarowania, czy wstydu. Dlatego też pamiętajmy, że jest to problem który dotyczy (przynajmniej sporadycznie) znacznej większości mężczyzn – bez względu na wiek. Oczywiście u starszych mężczyzn problem występuje statystycznie częściej. Kiedy mówimy o zaburzeniu? Z zaburzeniem erekcji mamy do czynienia, gdy większość prób podjęcia aktywności seksualnej kończy się niepowodzeniem, a sytuacja trwa od dłuższego czasu. Zgodnie z badaniami serwisu penis.com.pl blisko 80% mężczyzn kiedykolwiek miało problem z erekcją, z czego ponad 50% nigdy nie zasięgnęła konsultacji z lekarzem.

Jak sobie radzić z brakiem erekcji?

Jeśli problem niepełnej erekcji lub jej braku powtarza się notorycznie powinniśmy przede wszystkim udać się do specjalisty. Lekarz pierwszego kontaktu skieruje nas do odpowiedniego specjalisty, w zależności od indywidualnej potrzeby; do urologa, seksuologa i/lub psychologa. Niejednokrotnie bowiem nawet nie przypuszczamy, że problem może leżeć na przykład w stresie czy naszych aktualnych problemach życia codziennego.

Poza pomocą specjalisty możemy również zastosować środki wspomagające. Na rynku dostępne są różnego rodzaju tabletki na erekcję. Część z nich występuje w postaci suplementów diety do codziennego spożycia, które stanowią swojego rodzaju terapię wzmacniającą funkcjonowanie sfery seksualnej naszego organizmu, poprawiając witalność, oraz zdolność do wywołania erekcji jak Vigrax, czy Zytax. Część suplementów zalecana jest do spożycia bezpośrednio przed stosunkiem seksualnym, które powinny działać znacznie szybciej jak EroMen, GoHard, Verinel czy Man Tabs.

Istnieją również tabletki na receptę, które również przyjmuje się bezpośrednio przed stosunkiem jak Viagra – dają one natychmiastowe efekty, lecz niosą za sobą również wiele skutków ubocznych. Należy pamiętać jednak, że wszelkie tabletki nie powodują erekcji, lecz umożliwiają jej osiągnięcie. Samo pobudzenie seksualne następuje na skutek wyobrażenia lub bezpośredniego doznania seksualnego. Natomiast tabletki na erekcję działają tak, że umożliwiają lub ułatwiają osiągnięcie erekcji po wystąpieniu tych bodźców. Ich mechanizm działania jest różny w zależności od składu – jedne działają poprzez stymulowanie ośrodkowego układu nerwowego (OUN), podnoszenie ciśnienia krwi, rozszerzanie naczyń krwionośnych, inne poprzez enzymy które ułatwiają napływ krwi do penisa.

Zaburzenia erekcji czy też całkowita impotencja, to tematy delikatne i wstydliwe. To co w życiu seksualnym powinno sprawiać dużo satysfakcji i przyjemności podowiaduje wewnętrzny i psychiczny dyskomfort dla obu partnerów.Nie da się ukryć, że dla wielu sięgnięcie po suplementy wspomagające też nie jest prostym i oczywistym krokiem. Ale czy naprawdę warto zamykać się na pomoc, którą oferuje nam dzisiejsza farmaceutyka?

Mimo, że temat delikatny, to dzięki suplementom, których z każdym rokiem coraz więcej na naszym rynku, możemy pozbyć się wszelkich nieudogodnień. Nasza świadomość seksualna i samo zbliżenie będzie na nowo satysfakcjonujące i przyjemne nie tylko dla mężczyzny, ale również dla partnerki/partnera. Bo jak wiadomo, w tych chwilach nie jesteśmy sami. Działając w duecie i przeżywając niezapomniane momenty z naszym partnerem seksualnym pozwólmy każdej ze stron osiągnąć orgazm najwyższych lotów.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE SUPLEMENTY DIETY W KATEGORII POTENCJA I EREKCJA (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).Protected by Copyscape

2 thoughts on “Zaburzenia erekcji u mężczyzn

  1. Ja poszedłem do psychologa bo mi laska kazała ale jakoś mnie nie przekonał do siebie… mam nadzieję że to co jest tu polecane do kupienia pomoże!

  2. Długo miałem zaburzenia erekcji ale wstydziłem się iść do lekarza bo to niezbyt komfortowe, bo nawet jak mi coś działającego przepisze to znowu będę musiał iść z tym do apteki, a w małej miejscowości nie jest to łatwe, jak większość się zna. Wybrałem na tej stronie tabletki eromen i na szczęście problem całkowicie znika po ich zażyciu – teraz spróbuję czegoś w rodzaju terapii. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.