Posted on

Spirulina – właściwości i zastosowanie

BioTrendy - Spirulina

Spirulina to alga o pięknej zielononiebieskiej barwie oraz kształcie spirali (stąd jej nazwa). To jedna z niewielu roślin, jakie możemy spotkać na Ziemi, która jest niemal całkowicie czysta pod względem higienicznym. Wszystko za sprawą dość surowych warunków, w których przyszło jej rosnąć. Spirulina wyróżnia się na tle innych alg niezliczoną ilością zalet natury dietetyczno-leczniczej. Cudowne właściwości tej rośliny były znane od zarania dziejów – korzystali z nich Aztekowie oraz Majowie.

Jakie właściwości ma Spirulina? Jest ich tak wiele, że ciężko wszystkie wymienić. Lekarze i specjaliści z całego świata stosują ją profilaktycznie, a także przy leczeniu wielu chorób. Badania potwierdziły, że ta niepozorna alga jest nieoceniona w zwalczaniu infekcji. W aldze zawarta jest niezliczona ilość minerałów, które odkwaszają organizm, a tym samym przywracają mu równowagę kwasowo-zasadową. Ludzie cenią sobie Spirulinę za sprawą jej właściwości oczyszczających. Roślina ta odtruwa organizm nie tylko z podstawowych toksyn, ale również wszelkiego rodzaju metali ciężkich.

Regularne przyjmowanie Spiruliny ma znaczący wpływ na obniżenie tzn. złego cholesterolu. Alga ma również właściwości krwiotwórcze – zawarte w jej komórkach związki stymulują szpik kostny do produkcji krwinek czerwonych i białych. Jako, że zawiera w sobie żelazo, jest odpowiedzialna za produkcje hemoglobiny, która jak wiemy – transportuje tlen w naszym organizmie. W Spirulinie znajdziemy wiele pierwiastków, które są nieocenione przy redukcji zbędnych kilogramów, nie tylko żelazo – potas, wapń, siarka, jod, mangan, cynk i krzem. Niebieskozielona alga jest źródłem niezwykle rzadkiego, a przy okazji bardzo cennego kwasu gamma-linolowego, zwanego GLA, a także kwasu linolowego, witaminy B12, kwasów RNA i DNA, antyoksydantów, zielonego chlorofilu, fitocjanin, a także… ponad 15 karotenoidów.

Spirulina jest jedną z niewielu roślin na świecie, które zawierają tak wiele składników odżywczych. Te barwne glony mają znaczący wpływ na wszystko, co związane z odchudzaniem – oczyszczają organizm, ograniczają wchłanianie tłuszczów, przyspieszają metabolizm, regenerują komórki, dostarczają optymalną ilość białka, zwiększają odporność organizmu, hamują łaknienie etc. Szereg witamin i składników odżywczych zawartych w Spirulinie – witaminy z grupy B, witamina, C, E, K, zeaksantyna, beta-karoten – mają wpływ na niemal każdy narząd czy układ naszego organizmu.

Spirulina w postaci tabletek polecana jest wszystkim tym, którzy marzą o zdrowym i atrakcyjnym ciele oraz szczupłej sylwetce. Lekarze i specjaliści zalecają spożywanie tych glonów niemal w każdej sytuacji – przy diecie redukcyjnej, odchudzaniu, intensywnym wysiłku fizycznym oraz psychicznym, a także po przebytych urazach i chorobach. Algi winny być głównym składnikiem diety dekontaminującej. Suplementy diety na bazie tych glonów polecane są osobą dbającym o linie, wegetarianom, alergikom czy też przewlekle chorym.

SUPLEMENTY DIETY ZAWIERAJĄCE SPIRULINĘ (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).Protected by Copyscape

One thought on “Spirulina – właściwości i zastosowanie

  1. Spirulina i chlorella to niesamowite źródło witamin, a jak się je zastosuje jeszcze z ziemią okrzemkową to ma się zapewnione idealne oczyszczenie i odtrucie organizmu. Zdecydowanie warto sobie zapewnić takie zdrowie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.