Posted on

Zielona kawa (green coffee) – właściwości i zastosowanie

BioTrendy - Green Coffee

Wbrew pozorom, zielona kawa jest bardzo podobna do zwykłej kawy, zwłaszcza jeśli chodzi o jej standardowe właściwości. Z racji tego, że nie przechodzi procesu palenia, charakteryzuje się pięknym, zielonym kolorem. Oprócz kofeiny zawiera również kwas chlorogenowy, którego próżno szukać w produktach znajdujących się w dyskontach. Tylko te dwa składniki znacząco przyczyniają się do spadku wagi oraz zmniejszenia cellulitu.

Specjaliści już wiele lat temu udowodnili, że zielona kawa powoduje redukcję tkanki tłuszczowej do 30 procent przy jej regularnym spożywaniu. Jako że ten rodzaj kawy ma także wpływ na tempo metabolizmu cukru, minimalizuje niedoskonałości skórne w postaci skórki pomarańczowej.

Ponadto zielona kawa hamuje łaknienie, przyspiesza ogólny metabolizm i dodaje nam energii niemal na cały dzień. W porównaniu do zwykłej kawy czy napojów energetyzujących, możemy spożywać ją bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne. Jest zatem bezpieczna zarówno dla naszego ciała jak i organizmu. Zielona kawa jest na swój sposób wyjątkowa, bowiem nie tylko wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, ale również zapobiega powstawaniu wielu chorobom np. cukrzycy typu 2. Regularnie spożywana w postaci płynnej bądź suplementu diety minimalizuje ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych u panów, a także zmniejsza ilość tzn. złego cholesterolu.

Działanie zielonej kawy, tak jak wszystkich suplementów diety tego rodzaju, jest przede wszystkim profilaktyczne. W połączeniu z minimalnym wysiłkiem fizycznym oraz zdrową, zbilansowaną dietą oddziaływuje na nasz wygląd i samopoczucie. Jej właściwości wpływające na odchudzanie znane są już na całym świecie. Większość swoich właściwości, niezbędnych przy odchudzaniu, kawa ta zawdzięcza obecności kwasu chlorogenowego – CGA.

Kwas chlorogenowy to antyoksydant cechujący się właściwościami bakteriobójczymi, przeciwwirusowymi oraz antygrzybicznymi. Zwykła kawa nie posiada CGA, gdyż przeszła obróbkę termiczną. Oznacza to, że tylko zielona odmiana jest skuteczna przy odchudzaniu. Oczywiście, istnieją inne rośliny zielone, które również mogą pochwalić się obecnością cudownego kwasu np. śliwki suszone, owoce kakaowca, głóg czy też pokrzywa. W ich przypadku ilość kwasu CGA jest jednak niewielka.

Zielona kawa jest na swój sposób wyjątkowa, bowiem jej skuteczność w zakresie odchudzania została potwierdzona nie tylko przez specjalistów, ale również bezpośrednio przez osoby, które borykały się z nadwagą, a dzięki niej schudły. Kawa ta łączy w sobie zalety zwykłego napoju z kofeiną – silne działanie pobudzające – z efektem chudnięcia. Suplement diety oparty na bazie zielonej kawy bądź samą zieloną kawę do picia można stosować regularnie, bez obaw o działania niepożądane. Największe, a zarazem najlepsze efekty widać, gdy połączymy jej spożywanie z wysiłkiem fizycznym oraz zbilansowaną dietą. Bez problemu możemy ją również wprowadzić do codziennego jadłospisu, zastępując tym samym zwykłą kawę.

SUPLEMENTY DIETY ZAWIERAJĄCE ZIELONĄ KAWĘ (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).Protected by Copyscape