W co zapakować drugie śniadanie – Lunchboxy dla dorosłych i dzieci

W co zapakować drugie śniadanie – Lunchboxy dla dorosłych i dzieci

Pakujesz swoje dziecko do szkoły i chcesz zapewnić mu bezpieczne i wygodne pojemniki na drugie śniadanie? A może idziesz do pracy i chcesz zapakować do torby lunch? Jedyne, czego potrzebujesz to lunchbox, w którym zmieści się kanapka, sałatka albo przekąski. Zapakuj do pojemników śniadaniowych to, co lubi Twoje dziecko lub to, na co sam będziesz mieć ochotę w pracy czy podczas wycieczki. Wybór w zakresie lunchboxów jest szeroki, dlatego w rozmaitych sklepach znajdziesz takie pojemniki na śniadanie, które spełnią Twoje oczekiwania.

KRYTERIA WYBORU LUNCHBOXÓW

W zależności od tego, czy poszukujesz prostego lunchboxu na kanapkę do pracy lub do szkoły dla swojego dziecka, czy też trzymasz dietę i potrzebujesz pojemników zarówno na drugie śniadanie, jak i na obiad, inny lunchbox spełni Twoje potrzeby.

Szukając właściwego produktu, weź pod uwagę:

  • Materiał, z jakiego wykony jest pojemnik – produkty plastikowe, zrobione z tworzywa sztucznego mają konkurencję w postaci pojemników silikonowych, szklanych, a nawet metalowych. Najpopularniejsze są jednak pojemniki śniadaniowe plastikowe. Ich zaletą jest niska waga, która została ograniczona do minimum. Jednak mogą one zajmować sporo miejsca. Poza tym ich trwałość może być niesatysfakcjonująca, jeśli wykonano je ze słabej jakości plastiku. Jeżeli zależy Ci na maksymalnej szczelności lunchboxu, wybierz produkt szklany – estetyczny, higieniczny, ale o wyższej wadze niż w przypadku pojemników plastikowych. Łatwo można go stłuc, więc raczej nie będzie dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Pozostają jeszcze silikonowe lunchboxy, których atutem jest możliwość złożenia ich po zjedzonym posiłku, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – wiesz już, że szklane lunchboxy nie są najlepszym pomysłem dla uczniów, zwłaszcza młodszych klas. Dziecko może wypuścić pojemnik z rąk, a odłamki szkła stanowią realne zagrożenie dla użytkownika. Jeśli z kolei kupujesz lunchbox z plastiku, to powinien on być wykonany z materiału wolnego od BPA, który jest bezpieczny dla zdrowia i żadne szkodliwe substancje nie przenikają z niego do żywności, zmieniając jej smak czy zapach.
  • Szczelność pojemnika – nawet jeśli nie zamierzasz wlewać zupy do lunchboxu, ale np. sos do drugiego dania, ważne, żeby był to szczelny pojemnik. Najlepiej więc wybieraj modele, które mają pokrywki z klipsami zabezpieczającymi przed przeciekaniem.
  • Liczbę przegródek – jeden lunchbox może mieć przegródki dzielące jego przestrzeń na kilka komór. Są i takie pojemniki śniadaniowe, które mają nawet kilka poziomów, co jest wygodnym rozwiązaniem, jeśli bierzemy do pracy czy do szkoły dania kilkuskładnikowe, a nie chcemy, aby pomieszały się one ze sobą.
  • Dodatki do pojemników – zdecyduj się na produkt, który w zestawie ma np. przegródkę umożliwiającą podzielenie komory pojemnika na śniadanie, wkład chłodzący utrzymujący dłużej niską temperaturę, sztućce czy szczelne pojemniczki na zupę lub sos. Wszystko to sprawi, że Twój lunchbox będzie o wiele bardziej funkcjonalny.

Parametrem istotnym dla dorosłych użytkowników, którzy mają w swojej pracy pokój socjalny będzie to, czy obiad umieszczony w pojemniku można podgrzać w mikrofalówce. Niektóre lunchboxy są do tego przystosowane.

JAKI LUNCHBOX DLA UCZNIA, A JAKI DLA PRACOWNIKA?

Jeśli wybierasz pojemnik śniadaniowy dla swojego dziecka, szukaj produktów lekkich, które łatwo się otwierają i jednocześnie są szczelne. Zdecyduj się na lunchbox typu BPA-free, czyli taki, który nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia człowieka związków chemicznych. Być może dobrym rozwiązaniem będzie kolorowy, jedno- lub dwupoziomowy pojemnik śniadaniowy z plastiku lub silikonu? Twoje dziecko samo może też wybrać z różnorodnych ofert, jakie posiadają odpowiednie sklepy, odpowiadający mu lunchbox.

Natomiast dla dorosłych użytkowników przeznaczone są większe lunchboxy z przegródkami, wielokomorowe i wielopoziomowe, w które można zapakować nawet duży obiad czesto skladający sie z zupy oraz dania głównego i zestawu surówek.

Materiał zewnętrzny – powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Chronione przez Copyscape Plagiarism Checker - nie kopiuj treści z tej strony

Facebook Twitter

Zobacz również: