BioTrendy - Jak właściwie stosować perfumowane feromony - feromony damskie - feromony męskie

Jak właściwie stosować perfumowane feromony?

Jak właściwie stosować perfumowane feromony?

Feromony mają wielką moc. Odpowiednio używane gwarantują nam niemal pewny sukces – czy to w życiu zawodowym, czy też w osobistym. To ich zapach w dużej mierze odpowiedzialny jest za efekty, jakie chcemy osiągnąć. Tylko właściwe stosowanie sprawi, że zrealizujemy wszystkie obrane przez nas cele. Perfumowane feromony są pod względem użycia bardzo podobne do zwykłych perfum. Najważniejsza zasada brzmi: nigdy nie stosujemy feromonów na brudną, zapoconą, nieświeżą czy mokrą skórę. Aby działały tak, jak powinny, nasze ciało musi być czyste i suche. Zwykły prysznic z użyciem podstawowych kosmetyków w zupełności wystarczy. Lepiej zrezygnować z żeli, mydeł czy szamponów, które wydzielają silną woń – zapach może bowiem wejść w reakcję z zapachem feromonów i w efekcie zakłócić ich działanie.

W przypadku perfumowanych feromonów, podobnie jak powszechnie dostępnych zapachów do ciała, należy wykazać umiar w stosowaniu. Połączenie kilku zapachów jednocześnie – czy to różnych rodzajów feromonów, czy też perfumowanych feromonów z innymi kosmetykami zapachowymi – może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Kolokwialnie rzecz ujmując: możemy zacząć śmierdzieć, a tym samym działać na innych odpychająco. Aby sprawić pozytywne wrażenie na naszym rozmówcy: drugiej połówce, parterze biznesowym, koledze z pracy wystarczy kilkukrotnie spryskać się feromonami. Ilość psiknięć zależna jest od naszych indywidualnych predyspozycji – niektórzy potrzebują większej ilości, aby inni poddali się ich wpływowi. Wszystko jest kwestią wyczucia. Zapach feromonów perfumowanych utrzymuje się od czterech do sześciu godzin. Kwestia ta zależna jest od rodzaju substancji czynnej. Nie zapominajmy, że feromony, tak jak wszystkie substancje zapachowe reagują na zmiany zachodzące w otoczeniu – warunki pogodowe, wilgotność, temperaturę otoczenia. W chłodne, a zarazem suche dni możemy zdecydować się na większą dawkę. Latem natomiast, warto stronić od znacznych ilości, gdyż panujący za oknem skwar niewątpliwie przyczyni się do zintensyfikowania zapachu.

MIEJSCE STOSOWANIA

Które miejsca najlepiej spryskać? Im większą połać skóry pokryjemy zapachem, tym silniejsza woń będzie oddawana do otoczenia. Jeżeli używamy wyłącznie jednego zapachu, możemy zdecydować się na spryskanie nie tylko ciała, ale również okrycia wierzchniego (od wewnątrz). Nie da się ukryć, że to włosy stanowią najlepszą powierzchnię służącą przenoszeniu zapachów. Feromony naniesione na owłosione części ciała – nie tylko głowę, ale również ramiona i klatkę piersiową, będą wyczuwalne znacznie dłużej, aniżeli te naniesione na gładki fragmenty skóry. Istnieją konkretne miejsca na skórze, które sprzyjają działaniu feromonów perfumowanych – przeguby dłoni, szyja, kark, skronie, dekolt, u pań miejsce pomiędzy piersiami i tuż pod nimi, zgięcia łokci, a także zgięcia kolan. Miejsca te odpowiedzialne są za wydzielanie ciepła (za sprawą wzmożonej pulsacji krwi), a co za tym idzie naniesiony nań zapach przybiera znacznie bardziej uwodzicielski ton – jest silniejszy przy jednoczesnym zachowaniu swojej subtelności. Nigdy nie należy nakładać feromonów za uszami, gdyż skóra w tym miejscu narażona jest na szybkie przetłuszczanie, co prowadzi do zniekształcenia się zapachu. Najczęściej popełnianym przy stosowaniu feromonów perfumowanych błędem jest ich rozcieranie na skórze. Jest to szczególnie widoczne u kobiet, które niemal za każdym razem po spryskaniu się perfumami bądź innymi substancjami zapachowymi pocierają nadgarstkiem o nadgarstek. Zarówno w przypadku tradycyjnych perfum jak i feromonów perfumowanych jest to niedopuszczalne – nie tylko prowadzi do podrażnienia naskórka, ale również osłabia sam zapach. Nie musimy spryskiwać każdego wymienionego miejsca. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, ważną kwestią jest umiar.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE PRODUKTY W KATEGORII FEROMONY (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

PORA STOSOWANIA

Jaka pora jest najlepsza na aplikację perfumowanych feromonów? Można powiedzieć, że każda. W porównaniu do perfum, feromony pozwalają osiągnąć doskonałe rezultaty, gdy są w użyciu nawet przy wykonywaniu codziennych czynności. Oczywiście, obowiązuje tu każda z powyższych zasad – skóra musi być czysta, pozbawiona dodatkowych zapachów, a dodatkowo sucha. Aby wspomóc działanie feromonów zapachowych, należy zaaplikować je na kilka, a nawet kilkanaście minut przed założeniem ubrania. Zbyt krótka przerwa pomiędzy spryskaniem, a ubraniem się może skutkować tym, że zapach wsiąknie w ubranie, nie zaś w naszą skórę. W przypadku konieczności wyjścia z domu, warto spryskać się feromonami już trzydzieści minut wcześniej. Większość feromonów perfumowanych uwalnia swój zapach stopniowo. W ciągu dnia należy zadbać o to, aby zapach był delikatniejszy niż wieczorem (mniejsza liczba psiknięć). Substancje te mogą być stosowane w każdym miejscu. W czasie nanoszenia musimy jednak uważać, aby przypadkowo nie spryskać innej osoby.

TRWAŁOŚĆ ZAPACHU

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu iż: trwałość zapachu feromonów perfumowanych uwarunkowana jest wieloma czynnikami – nie tylko marką i jakością produktu. W przypadku osób o tłustej bądź mieszanej skórze, zapach utrzymuje się znacznie dłużej, aniżeli u osób u suchej skórze. Samo tempo parowania substancji zapachowych zależne jest od indywidualnych predyspozycji – głównie temperatury ciała. Temperatura ta zmienia się zależnie od miejsca, w którym przebywamy, a także czynności, których dokonujemy. Przykładowo: osoby praworęczne mają nieznacznie większą temperaturę ciała na prawym przegubie, aniżeli osoby leworęczne, dlatego też w ich przypadku zapach naniesiony na prawą rękę paruje szybciej. Pamiętajmy, że po długim okresie stosowania feromonów perfumowanych, ich zapach stanie się dla nas obojętny. Nie oznacza to oczywiście, że substancje te przestaną działać. Przeciwnie, wszystkie dotychczasowe właściwości feromonów nie ulegną zmianie – zmieni się jedynie kwestia naszego postrzegania zapachu.

BIBLIOGRAFIA:

1. Booth, Nancy M., Perfumes, Splashes & Colognes, Storey Publishing, 1997;
2. http://www.realmenrealstyle.com/introduction-to-fragrance/ [dostęp 08.02.2017];
3. Mookherjee, B.D. et al. (1998) Fragrance emission from the skin. C&T, 113 (7), 53–60;
4. Bearling, J. (1999) The application of fragrance. Chapter 9 in: D.H. Pybus and C.S. Sell (eds) The chemistry of fragrances, Royal Society of Chemistry, Cambridge, ISBN 0-85404-528-7: 158-173;
5. http://zapachowy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=381 [dostęp 13.02.2017];
6. http://houseofpheromones.com/how-to-get-maximum-effect-from-your-pheromones/ [dostęp 16.02.2017];
7. Cutler WB, Friedmann E, McCoy NL. Pheromonal influences on sociosexual behaviour in men. Arch Sex Behav 1998;27:1–13;
8. Behan, J. M., Macmaster, A. P., Perring, K. D., Tuck, K. M., Insight into how skin changes perfume, International Journal of Cosmetic Science, 18, (5): 237-246, 1996.

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Protected by Copyscape

Facebook Twitter

Zobacz również:

Czy feromony to placebo?