Domowe sposoby na włosy do ramion

Domowe sposoby na włosy do ramion

Zdrowe, lśniące i bujne włosy to marzenie niejednej kobiety oraz niejednego mężczyzny. Niestety, w XXI wieku, w dobie szeroko pojętej globalizacji silne cebulki włosów to prawdziwa rzadkość. Wszechobecne zanieczyszczenia czyhające na nas zarówno w domu, na ulicy jak i w centrum handlowym znacząco przyczyniają się do pogorszenia jakości włosów. Na szczęście istnieje szereg prostych, domowych i niedrogich metod, których stosowanie potrafi zdziałać cuda.

Wbrew pozorom, aby wzmocnić cebulki włosów nie trzeba inwestować dużych pieniędzy w nowoczesne terapie i zabiegi – wręcz przeciwnie. Już kilka złotych i odrobinę wolnego czasu wystarczy, aby stworzyć dla naszych włosów prawdziwą odżywczą „bombę witaminową”, której efekty regularnego stosowania będą widoczne przez długi czas. Kluczem do sukcesu są odpowiednie składniki odżywcze i zioła:

1. Nalewka z pokrzywy – pokrzywa bogata jest w takie składniki jak: prowitaminę A, witaminy K, C, B2 oraz B6, garbniki, kwasy organiczne, chlorofil, flawonoidy oraz minerały (wapń, żelazo, siarkę, fosfor, potas, sód i jod). Korzenie pokrzywy zawierają lecytynę, krzemionkę, polisacharydy, a także związki podobne właściwościami do lipidów i steroli oraz sole mineralne. Można powiedzieć, że całość razem wzięta to wymarzony „eliksir zdrowia” nie tylko dla włosów, ale również paznokci. Ekstrakt z pokrzywy nie tylko wzmacnia cebulki włosów, ale również jest nieoceniony przy problemach z łysieniem.

2. Wyciąg z łopianu – łajcenniejsze substancje odżywcze znajdziemy w korzeniu łopianu: związki poliacetylenowe, olejek eteryczny, garbniki, kwas krzemowy, siarkę, fosfor, a także witaminę C. Ten wyjątkowy zestaw działa korzystnie na całe włosy – odnawia ich uszkodzoną strukturę, odżywia, a także bezpośrednio wzmacnia cebulki włosowe. Co więcej, stymuluje on porost włosów oraz hamuje ich wypadanie. Regularne stosowanie wyciągu z łopianu pozwala pozbyć się problemów z łupieżem i przetłuszczaniem włosów.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE SUPLEMENTY DIETY W KATEGORII WŁOSY I PAZNOKCIE (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

3. Odwar ze skrzypu polnego – ziele skrzypu polnego posiada duża ilość krzemu, który jak wiemy stanowi zasadniczy budulec komórek włosów. Dodatkowo posiada on flawonoidy, fitosterole, karotenoidy, sole potasu i glinu, kwasy organiczne, witaminę C, garbniki oraz związki żywicowe. Płukanki na bazie skrzypu wzmacniają włosy, zwalczają łupież i ograniczają łysienie.

4. Ziemia okrzemkowa – zwana również diatomitem to wyjątkowy suplement diety, który pozwala nie tylko polepszyć wygląd włosów, ale również oczyścić organizm, zahamować rozwój wybranych chorób, a także poprawić ogólne samopoczucie. Regularne spożywanie ziemi okrzemkowej ma wpływ na wygląd włosów, jakość cebulek włosowych, a także ich wypadanie. Pozytywne działanie diatomit zawdzięcza oczywiście… dużej ilości krzemu.

5. Tatarak – końcowo warto wspomnieć o tataraku, który bogaty jest m.in. w: olejki eteryczne, terpeny, garbniki, kwasy organiczne, a także witaminę C i sole mineralne. Roślina ta nie tylko hamuje łupież i łysienie, ale również poprawia ukrwienie skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów.

Aby wzmocnić włosy, można również zastosować odpowiednie suplementy diety, które dostarczą składników odżywczych tak jak Folixin, Profoloan, czy molekularnych składników jak TRX2.

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Protected by Copyscape

Facebook Twitter

Zobacz również: