Czym są feromony?

Czym są feromony?

Feromony to w pełni bezwonne substancje, których nie da się świadomie wyczuć. Należą do grupy infochemicznej, co oznacza że są to nośniki biologicznej informacji. Wydzielane są zarówno przez rośliny i zwierzęta, a każdy gatunek ma ich specyficzny zestaw. Ludzkie feromony są lotnymi substancjami wydzielanymi przez skórę. Znajdują się również w pocie, ślinie, czy śluzie wydzielanym przez narządy rozrodcze. Każdy z wydzielanych feromonów ma inną rolę i wpływ na osoby znajdujące się w otoczeniu. Dlatego istotną kwestią jest sprawdzenie składu feromonów przed ich zakupem.

Przegląd działania stosowanych w przemyśle feromonów o udowodnionym działaniu:

  • ♂ Androstadienon wysyła do otoczenia (zarówno do kobiet, jak i mężczyzn) informację, że jednostka jest silna i dominująca. Jego większa ilość jest wydzielana przez organizmy osób żyjących w warunkach dużej rywalizacji. Jego działanie wzbudza respekt i uległość.
  • ♂♀ Androstenol jest produkowany w szczególności przez osoby w okresie dojrzewania fizycznego. Jest nośnikiem informacji o gotowości do reprodukcji i dużej sprawności seksualnej. Wpływa na pożądania i postrzeganie atrakcyjności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kobiety w wieku od 20 do 50 lat są szczególnie wyczulone na jego zapach. Ma duże znaczenie przy uwodzeniu, jak i w sytuacjach socjalnych.
  • ♂ Androsteron najbardziej znaczący feromon wśród mężczyzn. Jest nośnikiem informacji o byciu samcem alfa. Jego działanie wzbudza respekt i poczucie bezpieczeństwa.
NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE PRODUKTY W KATEGORII FEROMONY (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl
  • ♂♀ Androstadienon jest jedym z najistotniejszych feromonów stosowanych do uwodzenia. Często nazywany jest feromonem miłości. Jego działanie silnie aktywuje w mózgu obszary odpowiedzialne na podniecenie seksualne i pozytywny nastrój, zwiększając przychylność innych do Twojej osoby, oraz wzbudzając pożądanie.
  • ♀ Copulins występuje wyłącznie u kobiet. Jego działanie sprawia, że wzrasta podniecenie seksualne u osób w otoczeniu (szczególnie heteroseksualnych mężczyzn i homoseksualnych kobiet). U mężczyzn powoduje nagły wzrost testosteronu nawet o 150%. Dzięki niemu zyskasz na zainteresowaniu innych i swojej atrakcyjności.
  • ♀ Estratetraenol jest kobiecym feromonem wpływającym na seksapil i postrzeganie twojej atrakcyjności. Jego działanie wprawia w pozytywny nastrój i wzmaga pożądanie. Osoby naturalnie wydzielające dużo estratetraenol, zazwyczaj mocno przyciągają mężczyzn, o wysokim poziomie wydzielania androsteronu.

Ww. feromony występują w różnych odmianach chemicznych np. Alfa-Androstenol (5α-androst-16-en-3α-ol), czy Beta-Androstenol. Oprócz wyżej wymienionych znane są również inne feromony, które jednak wciąż są badane naukowo pod względem swojej skuteczności.

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Protected by Copyscape

Facebook Twitter

Zobacz również:

Czy feromony to placebo?