BioTrendy - Feromony i ich wpływ na atrakcyjność - feromony damskie - feromony męskie

Feromony i ich wpływ na atrakcyjność

Feromony i ich wpływ na atrakcyjność

Badania nad właściwościami feromonów nieustannie trwają. Chociaż te związki chemiczne są znane już od wielu lat, do tej pory budzą zaciekawienie ekspertów, naukowców, lekarzy i specjalistów z całego świata. Przyjrzyjmy się teraz zagadnieniu, które w dużej mierze najbardziej interesuje osobę, która pragnie nabyć feromony: „Czy feromony mają wpływ na atrakcyjność jednostki”.

Specjaliści jednego z brytyjskich uniwersytetów już dawno temu stwierdzili, że jeden z hormonów znajdujących się w męskim pocie – androstadienon – przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności mężczyzn w oczach kobiet. Dotychczas wszystkie tego typu eksperymenty prowadzone były w „laboratoryjnym zaciszu”. Wprawdzie naukowcy udowodnili, że omawiane związki chemiczne przyczyniają się do wzrostu poziomu seksualności, jednakże nadal brakowało badań, których płaszczyzną byłyby rzeczywiste warunki – w których udział mogliby brać sami zainteresowani. Badania na temat atrakcyjności i związanych z nią feromonami przeprowadzone zostały podczas znanych speed-dating, zwanych również szybkimi randkami. Finalnie okazało się, że panowie, którzy przed spotkaniem z przedstawicielką płci przeciwnej zastosowali feromony, byli oceniani przez kobiety jako znacznie bardziej atrakcyjni. W następnych badanach stwierdzono również, że feromony mają wpływ na podniecenie seksualne.

ZAPACH, A ATRAKCYJNOŚĆ FIZYCZNA

Zapach ludzkiego ciała nie od dziś uznawany jest za jeden z kluczowych czynników atrakcyjności fizycznej. Feromony mają ogromne znaczenie u wszystkich żywych istot – również u człowieka. Feromony mogą, aczkolwiek nie muszą być odbierane przez innych jako atrakcyjne seksualnie. Można powiedzieć, iż związki te są swojego rodzaju dodatkiem, który w połączeniu z innymi czynnikami wpływa na wzrost atrakcyjności. Warto zauważyć, że wzrost atrakcyjności za pomocą feromonów oddziałuje na wiele sfer życiowych. Z innych badań naukowych wynika, że osoby atrakcyjne fizycznie są lepiej postrzegane przez swoje szefostwo, zarabiają znacznie więcej, piastują wyższe stanowiska, a także są traktowane przez innych z większym szacunkiem.

Feromony oddziałują bezpośrednio na umysł osoby je wdychającej, czyli takiej, z którą mamy styczność. Za sprawą wielu skomplikowanych procesów docierają do mózgu jednostki płci przeciwnej, a następnie zmieniają jej nastawienie względem Ciebie. Finalnie osoba ta postrzega Cię jako osobę znacznie bardziej atrakcyjną, również fizycznie. Działanie feromonów widać nie tylko podczas długotrwałych kontaktów z długą osobą czy kontaktów seksualnych. Regularne stosowanie odpowiednich związków zapachowych sprawia, że jednostki znacznie częściej się do nas uśmiechają, nawiązują kontakt wzrokowy, chcą przebywać blisko naszej osoby etc.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE PRODUKTY W KATEGORII FEROMONY (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

JAK ZWIĘKSZYĆ ATRAKCYJNOŚĆ?

Co możemy zatem zrobić, aby stać się bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej? Atrakcyjność fizyczna ma duży związek z zapachem ciała, który jak wiadomo nie od dziś, wpływa na wybór życiowego partnera. Z licznych badań naukowych wynika, iż w zapachu ludzkiego ciała zakodowana jest informacja o atrakcyjności jednostki. Aby zwiększyć swoją atrakcyjność względem płci przeciwnej należy pomyśleć o odpowiednich feromonach. Na rynku znajdziemy produkty, które sprawdzą się nie tylko podczas randki, ale również w pracy czy na co dzień. Warto podkreślić, iż feromony są całkowicie bezpiecznymi dla zdrowia związkami, które nie powodują żadnych skutków ubocznych. Można śmiało stwierdzić, iż umożliwiają nam one wzbudzenie zainteresowania u płci przeciwnej.

Dla wielu feromony stanowią swojego rodzaju narzędzie, zwiększające pewność siebie, a przy okazji wpływające na emocje i zachowanie osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Te związki chemiczne w podobny sposób działają na kobiety jak i na mężczyzn, zwiększając ich atrakcyjność. Jako że pochodzą od naturalnie wytwarzanych przez nasze ciało feromonów, są jednocześnie skuteczne i niezawodne w każdej sytuacji.

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Protected by Copyscape

Facebook Twitter

Zobacz również:

Czy feromony to placebo?