Najlepsze aplikacje do ćwiczeń przy diecie odchudzającej

Najlepsze aplikacje do ćwiczeń przy diecie odchudzającej

Aplikacje na telefon już dawno stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas nie wyobraża sobie bez nic codziennego funkcjonowania. Bank, kalendarz, książka, gra – wszystko to działa w oparciu o zaprojektowane z najwyższą starannością aplikacje. Każdy z nas, kto posiada telefon (a tacy przeważają) przynajmniej raz dziennie korzysta z dedykowanej doń aplikacji. Nie ma w tym nic dziwnego. Rolą współczesnych telefonów komórkowych i smartfonów jest ułatwianie życia.

Od pewnego czasu można zaobserwować wzrost zainteresowania aplikacjami do ćwiczeń przy diecie odchudzającej. Oczywiście, te nie sprawią, że z dnia na dzień zgubimy zbędne kilogramy czy wymodelujemy naszą sylwetkę – nic z tego. Odpowiednio dobrane aplikacje pomogą nam jednak usystematyzować nasze codzienne treningi i aktywność fizyczną. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań – zarówno od Google, Microsoft Store jak i Apple. Nie da się ukryć, że wiele z nich się powtarza tj. jest dostępna na każde urządzenie, niezależnie od systemu. Przyjrzyjmy się z bliska najpopularniejszym rozwiązaniom.

APLIKACJE DO ĆWICZEŃ

Aplikacje do ćwiczeń są znacznym ułatwieniem przy regularnym treningu. Nie tylko pomagają trzymać się ustalonego harmonogramu, ale również monitorują najważniejsze parametry naszego organizmu podczas wysiłku, sprzyjając jednocześnie szybkiej reakcji w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.

BioTrendy - Workout Trainer

Workout Trainer – Aplikacja fitness ciesząca się stosunkowo największą popularnością. Stworzona przez specjalistów zawiera nie kilka czy kilkanaście, a setki różnorodnych ćwiczeń. Każde z nich wzbogacone zostało o komentarz audio. Workout Trainer to nie tylko zbiór starannie dobranych, sprzyjających redukcji masy tłuszczowej ćwiczeń, ale również swojego rodzaju motywator do dalszej walki o lepszy wygląd. Możliwość wyboru celu sprawia, że dieta odchudzająca staje się nieco prostsza – przynajmniej w kwestii psychicznej. Aplikacja sprawdzi się zarówno przy treningu na siłowni jak i niestandardowych programach szkoleniowych w domu. Do wyboru regulowane poziomy trudności. Na uwagę zasługuje możliwość sparowania aplikacji ze Smartwatchem. Workout Trainer dostępny jest w wersji darmowej bądź premium (płatność miesięczna bądź roczna).

BioTrendy - Workout TrainerBioTrendy - Workout Trainer

BioTrendy - Aerobiczna 6 Weidera A6W

Aerobiczna 6 Weidera A6W – Nieco kontrowersyjny, aczkolwiek skuteczny sposób redukcji tkanki tłuszczowej. A6W to aplikacja ukierunkowana na trening brzucha. Jako że nie podczas wysiłku fizycznego tłuszcz spada równomiernie, prezentowana aplikacja bez wątpienia pomoże nam wysmuklić i wyszczuplić sylwetkę nie tylko w okolicach bioder czy brzucha. 6 ćwiczeń przeznaczonych na 6 tygodni – idealne rozwiązanie przygotowujące do ważnego wydarzenia jak ślub, wyjazdu na wakacje bądź ogólnie sezonu plażowego. Dodatkowo, możliwość monitorowania wagi oraz talii. Aplikacja dostępna w wersji darmowej bądź płatnej z czego ta druga nie wnosi nic nowego do samego treningu.

BioTrendy - Aerobiczna 6 Weidera A6W

BioTrendy - JEFIT Workout Exercise Trainer

JEFIT Workout Exercise Trainer – Kolejny osobisty trener dostępny w formie wygodnej aplikacji na telefon. Całkowicie darmowe rozwiązanie zawierające ponad 1300 ćwiczeń, szczegółowe opisy każdego z nich oraz animacje. JEFIT sprzyja tworzeniu własnych planów treningowych. Dodatkowo, umożliwia sporządzanie statystyk i regularne monitorowanie postępów. Wersja online pozwala komunikować się z innymi jej użytkownikami celem porównywania wyników. Możliwość ustawienia celu oddziałuje na postępy w treningu. Idealny motywator zawierający kilka programów, w tym początkujący, zaawansowany, spersonalizowany, sportowy, ukierunkowany na siłę, masę, wytrzymałość oraz spadek wagi.

BioTrendy - JEFIT Workout Exercise TrainerBioTrendy - JEFIT Workout Exercise Trainer

BioTrendy - Virtuagym Fitness Home & Gym

Virtuagym Fitness Home & Gym – Rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność JEFIT oraz Workout Trainer. Aplikacja dostępna online zawiera ponad 800 ćwiczeń oraz 100 dobranych planów treningowych. Dość szczegółowe animacje 3D sprzyjają dokładniejszemu wykonywaniu danych ćwiczeń. Aplikacja – jak sama nazwa wskazuje – doskonale nadaje się zarówno do pracy w domu jak i na siłowni. Dodatkowe pisemne instrukcje do ćwiczeń, przypomnienia treningowe i śledzenie postępów idealnie wspomagają szeroko pojęte odchudzanie. Do wybory różne poziomy trudności, ćwiczenia dostosowane do potrzeb zarówno kobiet jak i mężczyzn, a także zróżnicowane cele.

BioTrendy - Virtuagym Fitness Home & GymBioTrendy - Virtuagym Fitness Home & Gym

APLIKACJE DO BIEGANIA

Wśród sprzyjających redukcji wagi aplikacji istnieje grupa, która zasługuje na szczególne uznanie – rozwiązania do biegania. Jak wiadomo samo zmuszenie się do regularnego joggingu jest sporym wyzwaniem. Wytrwałość dla wielu stanowi barierę nie do pokonania. Na szczęście, odpowiednio zaprojektowane aplikacje na telefon sprzyjają pokonywaniu własnych słabości. Są świetne zarówno przy diecie odchudzającej jak i zdrowym trybie życia.

BioTrendy - Endomondo

Endomondo – Ciesząca się niesłabnącą popularnością od samego początku – aplikacja Endomondo to prawdziwy „must have” w zakresie szeroko pojętego biegania. System interakcji ze znajomymi, szereg dodatkowych wyzwań, udział w akcjach charytatywnych, zestawienie wszystkich podstawowych pomiarów (łącznie z ilością spalonych kalorii) – Endomondo to najlepsza obecnie aplikacja do biegania. Dodatkowo, zapisuje ona inne aktywności np. jazdę rowerem czy pływanie (łącznie ponad 40). Kompatybilna z mediami społecznościowymi, doskonale sprawdza się przy treningu w większej grupie. Endomondo dostępne jest zarówno w wersji darmowej jak i premium.

BioTrendy - EndomondoBioTrendy - Endomondo

BioTrendy - Bieganie dla początkujących

Bieganie dla początkujących – Prosta, wygodna w obsłudze aplikacja przeznaczona – jak sama nazwa wskazuje – dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Wygodne instrukcje (krok po kroku) sprzyjają nauce poprawnego, pozbawionego kontuzji treningu. Cztery programy podzielone na sześć poziomów sprawiają pozwalają stopniowo pokonywać kolejne trudności. Oczywiście, w aplikacji znajdziemy również pomiary i statystyki. Praktyczny instruktor informuje nas o każdym kolejnym kroku – tj., kiedy biec, iść czy zrobić sobie krótką przerwę. Aplikacja dostępna jest w wersji demo – 15/46 dni szkoleniowych bezpłatnie bądź płatnej (koszt oscyluje w granicach 4 złotych).

BioTrendy - Bieganie dla początkujących

BioTrendy - Strava Running and Cycling GP

Strava Running and Cycling GP – Prosta, aczkolwiek ciekawa aplikacja na telefon. Strawa Running przeznaczona jest dla osób, które nie boją się – a wręcz przeciwnie – lubią rywalizację. Społeczność zrzesza ludzi, którzy lubią biegać, mają swoje ulubione i sprawdzone trasy i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi użytkownikami. Dodatkowa opcja wzajemnego dopingowania (w czasie rzeczywistym) w trakcie biegu bez wątpienia jest świetnym motywatorem. Aplikacja zawiera wszystkie podstawowe wymiary, stosunkowo rozbudowany system interakcji, możliwość oceny danych tras. Dodatkowo, jest w pełni kompatybilna z portalami społecznościowymi, licznikami i smartwatchami. Program dostępny jest w bezpłatnej wersji podstawowej bądź stosunkowo drogiej wersji premium.

BioTrendy - Strava Running and Cycling GPBioTrendy - Strava Running and Cycling GPBioTrendy - Strava Running and Cycling GP

BioTrendy - Runtastic Running Bieganie i Fitness

Runtastic Running Bieganie i Fitness – Runtastic Running Bieganie i Fitness przypadnie do gustu każdemu, kto preferuje przemyślane sesje treningowe. Aplikacja umożliwia obserwację i analizę własnych postępów. Tak jak każdy program tego typu zawiera wszystkie podstawowe pomiary. Dodatkowo, w aplikacji znajdziemy rozbudowany system interakcji, funkcję Powersong (ustawienie lubionej piosenki na czas biegu), Shoe-tracking (funkcję licząco poziom zużycia butów) i wiele ciekawych, zróżnicowanych względem poziomu zaawansowania planów treningowych.

BioTrendy - Runtastic Running Bieganie i FitnessBioTrendy - Runtastic Running Bieganie i FitnessBioTrendy - Runtastic Running Bieganie i Fitness

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Ponadto serwis BioTrendy.pl nie stanowi oraz nie zastępuje porady lekarskiej, a także nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).

Protected by Copyscape

Facebook Twitter

Zobacz również: