Posted on

📝 Pokrzywa indyjska (forskolina) – właściwości i zastosowanie

BioTrendy - Pokrzywa indyjska (Forskolina) PL - właściwości i zastosowanie

Coleus forskohlii, czyli inaczej pokrzywa indyjska to klucz do sukcesu wszystkich tych, którzy pragną szybko i skutecznie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Suplementy diety na bazie wyciągu z pokrzywy indyjskiej niemal z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – roślina ta pozwala nie tylko schudnąć o kilka do kilkunastu kilogramów, ale również znacząco zmienić nawyki żywieniowe. Lekarze i naukowcy z całego świata dowodzą, że to jeden z bardziej skutecznych na odchudzanie składników, jaki został dopuszczony do powszechnego obrotu.

Pokrzywa indyjska to wieloletnia roślina, która wyglądem przypomina zwykłą pokrzywę – taką, którą możemy spotkać niemal na każdym ogródku działkowym w Polsce. Odmiana, o której mówimy rośnie w ciepłym, subtropikalnym klimacie – głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Roślina ta znana jest pod wieloma nazwami. Niektórzy mówią o niej ‘szałwia indyjska’, jeszcze inni ‘Koleus” czy „Pochwiatka’. W Polsce przyjęło się, że Coleus forskohlii to po prostu Pokrzywa indyjska. Wbrew pozorom zioło te znane jest od wielu stuleci. Jego korzenie stosowane były w medycynie hinduskiej – głównie do leczenia układu krążenia, oddechowego, moczowego, a także… bezsenności. Współczesna medycyna zainteresowała się Koleusem dopiero pod koniec lat dwudziestych.

Pokrzywa indyjska stymuluje produkcję wielu enzymów, w tym enzymu AC, związanego bezpośrednio z błonami komórkowymi. Za pośrednictwem reakcji łańcuchowej wpływa na enzymy regulujące wzrost masy mięśniowej oraz inicjujące procesy utraty tłuszczu. Wchodzi w związek z ATP, gdzie finalnie prowadzi do rozpadu tłuszczów w komórkach tłuszczowych. Przekształcony kwas adenozynotrójfosforowy przyspiesza transport tłuszczów do mięśni, gdzie następnie zostają one zamienione w energię. Pokrzywa indyjska zwiększa produkcje cAMP, a ta natomiast prowadzi do syntezy białek, czyli… rozwoju masy mięśniowej. Warto również wspomnieć, że Koleus ma pozytywny wpływ na ogólną wydolność organizmu, nasze codzienne samopoczucie, a także… energię potrzebną do ćwiczeń.

Ograniczenie syntezy tłuszczów to „wierzchołek góry lodowej”, jeśli chodzi o właściwości Pokrzywy indyjskiej. Ta wyjątkowa, niepozorna roślina znacząco redukuje tkankę tłuszczową (nawet do kilkunastu kilogramów miesięcznie), wpływa na rozwój tkanki mięśniowej, stymuluje wydzielanie hormonów tarczycy, a także pobudza termogenezę. Suplementy diety z Pokrzywą indyjską w połączeniu z minimalnym wysiłkiem fizycznym, a także zmianą nawyków żywieniowych potrafią zdziałać cuda i to dosłownie. Szybszy metabolizm, ograniczony apetyt, zwiększona energia witalna – pierwsze efekty zażywania Koleusa widoczne są już po kilku tygodniach.

Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość specyfików zawierających Pokrzywę indyjską. Warto wybrać suplementy, które zostały w całości wyprodukowane z naturalnych, bezpiecznych składników.

SUPLEMENTY DIETY ZAWIERAJĄCE POKRZYWĘ INDYJSKĄ (1):


(1) Powyższe zestawienie przedstawia najczęściej wybierane produkty w danej kategorii, w ramach serwisu BioTrendy.pl

Powyższe opracowanie przedstawia wiedzę i poglądy jej autorów według stanu na dzień sporządzenia niniejszego opracowania, które zostało przygotowane z zachowaniem należytej rzetelności oraz staranności przy utrzymaniu zasad metodologicznej poprawności, a także obiektywizmu na podstawie ogólnodostępnych informacji, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych według serwisu BioTrendy.pl w dniu publikacji opracowania. Serwis BioTrendy.pl nie gwarantuje jednakże ich kompletności oraz dokładności, w szczególności, w przypadku, gdyby informacje na podstawie, których wspierano się przy sporządzaniu powyższego opracowania okazały się niekompletne, niedokładne lub nie w pełni odzwierciedlały stan faktyczny. Serwis BioTrendy.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszego opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji. Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz zwartych w nim informacji, czy wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez uprzedniej, pisemnej zgody właścicieli serwisu BioTrendy.pl jest zabronione. Powyższe opracowanie stanowi utwór i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).Protected by Copyscape

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.